BU GÜN TÜM MAKAMLAR MİNİKLERİN
 
 
Tuzla Kaymakamımız Sayın Ali Akça, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kendilerine hediye ettiği bu bayramda minik misafirlerini makamında ağırladı. Barbaros İlköğretim Okulu'nun öğrencileri sabah saatlerinde bayramlarını kutlamak için Tuzla İlçe Kaymakamımız Sayın Ali Akça'yı ziyaret ettiler. Bu vesile ile Tuzla Kaymakamımız Sayın Ali AKÇA koltuğunu Barbaros İlkokulu 4/B Sınıfı öğrencisi Cemre GENÇER’ e devretti.
 
 
Barbaros İlkokulu minik Kaymakam Cemre GENÇER okul öğrencileri ile birlikte, Barbaros İlkokulu Müdürü Meral Mahir ve  Rehber öğretmen Gonca Yılmaz SİNİK’ le birlikte geldiler. Kaymakamımız Sayın Ali AKÇA minik misafirlerini makamında ağırlayarak onlarla sohbet etti. Kaymakam koltuğuna oturan Cemre GENÇER kaymakamların atandığını fakat kendisinin Okul meclisi tarafından seçildiğini, bu nedenle de bu göreve layık görüldüğünü söyledi. 23 Nisan’ın tarihi ve kendileri açısından çok önemli bir gün olduğunun farkında olduğunu söyleyen minik Kaymakam bu koltuğa oturduğu andan itibaren projelerini hayata geçirmek istediğini belirterek projelerini sıraladı.
 
 
"Her Kitap Bir Can Projesi" ile 2. El kitapların toplanıp tekrar satılarak, buradan elde edilen gelirle de sokaklarda yaşayan minik hayvan  dostlarımıza mama alma ve onlara aç bırakmamaya çalıştıklarını söyledi. "Okul bahçelerine meyve ağaçlarının dikilmesini" istediklerini bu sayede köylerde yaşayan çocuklar gibi her çocuğun dalından meyveyi kopararak yemeyi tatmasını aktardı. Son projelerinin "tüm parkların çiçeklendirilerek" rengarenk parklar görmeyi arzu ettiklerini bu projelerinin hayata geçirilmesini için çalışacağını söyledi.
 
 
Kaymakamımız Sayın Ali AKÇA, minik kaymakamımızın projelerinin çok güzel olduğunu özellikle hayvan dostu olma projesinin hayvan sevgisinin öneminden bahsederek diğer projelerinde uygulanabilmesi için gerekli adımları atmaya çalışacağını belirtti. Minik misafirleri ile tek tek sohbetler ettikten sonra Kaymakamımız Sayın Ali AKÇA; “Çocuklar bir ülkenin en önemli zenginlikleri, en önemli varlıklarıdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile alakalı olarak "Bu özel günde başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve şükranla anarken tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, gözlerinden öpüyorum" dedi. Çekilen hatıra fotoğraflarının ardından minik misafirleri yolcu etti.
       
 
            Farabi İlkokulu’n da düzenlenen bayram töreni de renkli görüntülere sahne oldu. Miniklerin seslendirdiği şiirler ve yapmış oldukları gösteriler büyükleri etkiledi. Zengin görsel içeriklerle süslenen bayrak gösterisi ve seremonisinin ardından bayram töreni son buldu.