EĞİTİM İÇİN KÜLTÜREL MİRAS, KÜLTÜREL MİRAS İÇİN EĞİTİM
 
Dede Korkut Ortaokulu "Kültürel Miras İçin Eğitim, Eğitim İçin Kültürel Miras" ERASMUS  projesi kapsamında Romanya, Portekiz, İspanya ve Yunanistan' dan misafirimiz olan öğretmen ve öğrenciler Kaymakamlığımızı ziyaret ettiler.
 
 
Dede Korkut Ortaokulu Erasmus+ projesi kapsamında kabul edilen “heritage for education, education for heratige” ( Eğitim için Kültürel Miras, Kültürel Miras İçin Eğitim) isimli projeye ev sahipliği yapıyor.  Romanya’ nın koordinatörlüğünde yürütülen projede İspanya, Portekiz ve Yunanistan ülkeleri yer alıyor. Bu ülkelerden gelen öğretmen ve öğrenciler 5 gün boyunca İstanbul’ un çeşitli bölgeleri ile Tuzla’ yı gezdiler. Geziler esnasında Kaymakamlığımızı da ziyarete geldiler. Kaymakamımız Sayın Ali AKÇA ile toplantı salonunda bir araya gelen öğretmen ve öğrenciler arasında sıcak ve samimi diyaloglar geçti.
 
 
“Eğitim için Kültürel Miras, Kültürel Miras İçin Eğitim” projesi ile eğitimci ve öğrenciler için uluslararası kültürel etkileşimim sağlamak hem de farklı eğitim metodlarını tanıyarak anlamaya çalışmak hedeflenmiştir. Ayrıca hem kültürümüzü tanıtabilmesi, hem de öğrencilerimizin misafir öğrencilerle kaynaşıp, farklı kültürleri tanıması ve daha da önemlisi İngilizce pratik yapma şansı yakalaması açısından çok değerli bir proje olmuştur. Proje AB ulusal ajans tarafından yürütülmekte ve hibelendirmektedir.