İSTANBUL VALİSİ SAYIN VASİP ŞAHİN TUZLALILARLA BULUŞTU.

İstanbul Valisi SayınVasip Şahin, "İstanbul Valiliği İlçe Buluşmaları" kapsamında Tuzlalılar ile bir araya geldi.

Tuzla Belediyesi Nikah ve Kültür Sarayı'nda gerçekleşen toplantıya Vali Şahin'in yanı sıra Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, belediye meclisi grup başkanları, ilçe kurum müdürleri, STK temsilcileri, üniversite yöneticileri, kamu hastaneleri temsilcileri, özel hastane temsilcileri, spor kulüpleri temsilcileri, muhtarlar, okul müdürleri, okul aile birliği başkanları, oda ve meslek teşekkülleri ile öğrenci meclisi başkanları katıldı.

Tuzla Her Türlü Hizmeti Hak Ediyor.

Açılış konuşmasında Vali Şahin, "Buradaki amacımız ilçedeki sorunları yerinde tespit etmek. Sorunları istişare etmek ve çözüm yollarını birlikte aramak ve İstanbulumuzun daha iyiye gitmesi noktasında elimizden ne geliyorsa bunu yapabilmek. Tuzla her türlü hizmeti hak ediyor. Bu şehrin bize yüklemiş olduğu tarihi sorumluluk istikbale karşı görevimiz. Dolayısıyla STK ve kamu kuruluşları ile mutlaka yapabileceğimiz şeyler vardır." diye konuştu.

Dünden Daha Fazla Birbirimize Sahip Çıkmak Zorundayız.

Konuşmasında Ankara'da gerçekleşen terör saldırısına da değinen İstanbul Valisi Vasip Şahin, "Bu pazar günü Ankara'da haince, kalleşçe bir saldırıyla 40'a yakın insanımızı kaybettik. Onlara Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralı vatandaşlarımıza Allah'tan şifalar diliyorum. Bu bize şunu gösteriyor: Artık dünyanın her köşesi global terör tehdidi altındadır. Dolayısıyla bizler tedbirlerimizi alıyor, planlarımızı yapıyoruz. Özellikle güvenlik bürokrasisi olarak tedbirlerimizi en üst seviyede alıyoruz. Bunun yanı sıra artık dünden daha fazla birbirimize sahip çıkmak zorundayız. Tuzla'da evet bu ortamı görüyorum. Bu durumun daha da iyi olacağına inanıyorum. Biz köklü bir millet köklü bir devletiz. Hep birlikte bu badireleri atlatacağız." dedi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin'in konuşmasından sonra Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, ilçenin son durumu hakkında bilgilendirme sunumu yaptı. Toplantı ilçe katılımcıları tarafından sorulan soruların ilgili kurum müdürlüklerince cevaplanması ile sona erdi.