İstanbul Valisi Sayın Vasip Şahin'den, Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır'a ziyaret.


İstanbul Valisi Sayın Vasip Şahin, geçtiğimiz hafta annesini kaybeden Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır'a başsağlığı diledi.


Tuzla'nın sosyo-ekonomik yapısı ile ilçede yürütülen çalışmalar ve projeler hakkında bilgi alan Vali Şahin, Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır ve Belediye Başkanı Şadi Yazıcı'ya görevlerinde başarılar diledi.

Vali Şahin, ziyaret sonrasında ilçemizde yeni hizmete giren Şükran Demirören ve Nurhan Aksoy Demirören Okul Öncesi Eğitim Birimleri'nin açılışını gerçekleştirdi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde kurulan Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği TOGEMDER'in "Anasınıfsız Okul Kalmasın" projesi kapsamında inşa edilen okul öncesi eğitim birimlerinin açılış törenine katıldı. Tuzla Peyami Safa İlkokulu'nda gerçekleştirilen törene Vali Şahin ile birlikte; Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, İlçe Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, TOGEMDER Başkanı Saadet Gülbaran, işadamı Erdoğan Demirören ve ailesi ile dernek üyeleri ve veliler katıldı.

Okulun halk oyunları ekibi tarafından karşılanan Vali Şahin, minik öğrencilerin sergilediği gösterilerin ardından gerçekleştirdiği açılış konuşmasında bilginin önemine değindi. Bilginin her zamankinden değerli olduğunu vurgulayan Vali Şahin, "Bugün artık ülkeler birbirlerine karşı olan üstünlüğünü orduları, fabrikaları ve doğal kaynakaları ile değil, bilgi ile sağlamaya çalışıyorlar. Bilgiye ve bilgi teknolojilerine sahip olan ve bunu en iyi şekilde kullanan milletler ve devletler diğerleri ile aralarında olan farkı açıyor, üstünlüklerini ve hakimiyetlerini her geçen gün daha da arttırıyorlar. Dolayısıyla Türkiye muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkacaksa bilgiyi ve bilgiyle donatılmış insanları çoğaltmalıdır. Bu nedenle ülkemiz milli eğitim noktasında önemli atılımlar yapmaktadır. İstanbul'da an itibariyle 3 bin 635 tane okul öncesi dersliğimiz var ve bu dersliklerde 136 bin öğrencimiz eğitim alıyor. Tabi bu yeterli değil. Bu yüzden İstanbul'un her noktasında eğitim yatırımlarımız devam ediyor" dedi.

Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır ise, konuşmasında ülkemizin kalkınması için her alanda çalışmaya ama en çok eğitim alanında gelişmeye ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Hayırsever, hamiyetperver, bu işe gönlünü koyan insanlara ihtiyaç olduğunu belirten Çalışır, 'Cumhuriyetimizin 100. yılına koşar adımlarla ilerliyoruz. Tabi bu süreç hepimize görevler yüklüyor. Adına eğitim, sosyal, kültürel, adına ne söylerseniz söyleyin her alanda gayretli çalışmalar yapmamız gerekiyor. Eğitim belki de bu alanların en önemlilerinden birisi. Bugün bunun çok güzel bir örneğini yaşıyoruz. Ben hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. inşallan bu ilim irfan yuvalarında hela lokmayla beslenmiş ilim, irfan ve faydalı bilgilerle bezenmiş evlatlarımız önce kendilerine, ailelerine, ülkelerine ve insanlığa hizmet edecekler, hayırseverlerimizin de amel defterlerine hayırlar işlenmeye devam edecek' dedi.

Konuşmaların ardından Şükran Demirören Okul Öncesi Eğitim Birimi ile Pendik'teki Nurhan Aksoy Demirören Okul Öncesi Eğitim Birimleri'nin açılışını eş zamanlı gerçekleştiren Vali Şahin, daha sonra sınıfları gezerek anasınıfı öğrencileri ile sohbet etti.