SAĞLIK ELÇİLERİ MUHTARLARIMIZ
 
 
 
Şubat ayı Muhtarlar toplantımızı Yeşilay Tuzla Şube Başkanı Tülin SAYIN’ ın katılımıyla gerçekleştirdik. Muhtarlarımıza YEŞİLAY’ ın faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulunuldu.
 
 
 
Her ay rutin olarak gerçekleştirdiğimiz 17 mahallemizin katıldığı muhtarlar toplantımız da bu ay Tuzla Kaymakamımız Sayın Ali AKÇA’ nın daveti üzerine YEŞİLAY Tuzla Şube Başkanı Tülin SAYIN’ da katıldı. Kaymakamımız Sayın Ali AKÇA Mahalle muhtarlarımız ile YEŞİLAY Tuzla Şubesinin birlikte organize edecekleri YEŞİLAY’ ın başlattığı Sağlık Elçileri projesi kapsamında seminer ve kampanyalar ile vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi noktasında çok daha etkili olacağını söyledi.
 
 
 
Mahalle muhtarlarımıza YEŞİLAY’ ın faaliyetleri hakkında bilgilendirmeler de bulunan Tülin SAYIN, sigaranın, fiziksel, sosyal ve ekonomik bakımdan yıkıcı sonuçlara yol açan ciddi bir bağımlılık olduğuna değindi. Ülkemizde bir çok insanın hayatına mal olan sigaranın “önemli bir halk sağlığı sorunu” olduğunu vurgulayan Yeşilay başkanı Tülin SAYIN sigarayı bırakmak isteyenlerin bir uzman desteğiyle bu süreci kolaylıkla ve doğru bir şekilde atlatabileceklerini, aynı zamanda Yeşilay’ın Sağlık Bakanlığı ile birlikte hayata geçirdiği “Sigarayı Bırak Hayatı Bırakma” kampanyası kapsamında hazırlanan www.bırakabilirsin.org sitesinden de faydalanabileceğini belirtti.