TUZLA’ DA YARIYIL HEYECANI BAŞLADI
 

               Toki Oruç Reis İlkokulumuzda miniklerimizin yarıyıl karne heyecanına ortak olduk.

Yurt genelinde 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı ilk döneminin 18 Ocak Cuma günü sona ermesiyle Tuzla’da da  53.000 öğrenci yarıyıl karne heyecanını yaşadı. Aydınlı mahallesi Toki Oruç Reis İlkokulu bahçesinde karne ve ödül töreni düzenlendi. Törene Tuzla Kaymakamı Sayın  Ali AKÇA, Tuzla Belediye Başkanı Sayın Dr. Şadi YAZICI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, Milli Eğitim Şube Müdürleri, karne heyecanını yaşayan öğrencilerimiz ve çok değerli velileri katıldılar.
 
 

                Saygı duruşu ve İstiklal marşı okunmasının ardından düzenlenen törende konuşma yapan Kaymakamımız Sayın Ali AKÇA, öğrencilerden yarıyıl tatilinde dinlenerek, oyun oynayarak ve kitap okuyarak geçirmelerini istedi. Kitap okurken de ders çalışma baskısıyla, ödev yapma stresiyle değil sevdikleri kitapları okuduklarında çok daha mutlu olacaklarını söyledi. Konuşmasında velilere de seslenen Sayın Ali AKÇA; “ Bu gün öğrencilerimiz karnelerini alacaklar. Dönem İçindeki çalışmalarını karnelerinde göreceksiniz. İşi sıkı tutan öğrenciler zaten karnelerinde başarılı not alacaklar ama bazen o karnelerden arzu etmediğiniz notları görebilirsiniz. İşte arzu etmediğiniz notları gördüğünüzde o notlar daha iyiye nasıl yükselir, daha iyiye nasıl dönüşür noktasında öğrencilerimizle yetişkin bireyler gibi konuşalım ve unutmayalım ki karnelerdeki hiçbir not öğrencilerimizin kendisinden daha değerli, daha kıymetli değildir. Evlatlarımız bizlerin ve sizlerin gözbebeğidir, bunları hiçbir zaman unutmayın” şeklinde sözlerini sonlandırırken, karnelerini alacak olan miniklerimize de “inşallah umut ettiğiniz gibi bol kar yağışlı bir yarıyıl tatili geçirirsiniz” dedi.
 
 

                Resim yarışmasında başarılı olan öğrencilere hediyeleri verilirken tören sonrasında resim sergisi gezildi. Sergi sonrasında karneleri vermek üzere sınıflara geçen Kaymakamımız Sayın Ali AKÇA ve beraberindekiler miniklerle kısa bir sohbetin ardından karnelerini verdiler.