ÜRETEN KADINLARA KAFE MİSS
 

Tuzla Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin, tüm geliri ihtiyaç sahibi hanımlarımıza katkı sağlayacak olan proje kapsamında ki “Kafe Miss” açılışını gerçekleştirdik.

 

 

          Tuzla Belediyesi sahil binasında gerçekleşen Kafe Miss açılışına Tuzla Kaymakamımız Sayın Ali AKÇA, Tuzla Belediye Başkanı Sayın Dr. Şadi YAZICI ve eşi Sayın Fatma YAZICI, Tuzla Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Sayın Ergül ÖZDEMİR, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Sayın Funda TORLAK, Kent Konseyi üyeleri, Sivil Toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri ve üreten kadınlar katıldılar. Üretken kadınların hünerli elleriyle hazırlamış oldukları yiyeceklerin satışı yapılacağı, kadınların kitap okuyup sohbet edebileceği ve çeşitli eğitim programlarının yapılacağı Kafe Miss renkli görüntülerle hizmete açıldı.

 

          Açılış öncesi üretken hanımların kendi emekleri ile yapmış oldukları birbirinden değerli el emeği ürünlerin sergilendiği Sanat Sokağını dolaşan protokol, hanımların sergilediği ürünleri incelediler ve onlara çiçek takdim ettiler. Nostaljik araç, suni kar gibi renkli etkinliklerin de yer aldığı tören, açılış konuşmalarının ardından kurdela kesimi ile devam etti.

 

          Açılışta konuşma yapan Kaymakamımız Sayın Ali AKÇA; İstanbul' un sayılı ilçeleri arasında Tuzla’nın her geçen gün dahada parlayan bir yıldız olduğuna vurgu yaptı. Bu başarıda kadınların emeğinin çok olduğunun altını da çizdi. Konuşmasında hayata geçirdiği projeler ile Tuzla’yı bir marka haline getiren Belediye Başkanı Sayın Dr. Şadi YAZICI’ ya teşekkürlerini ileten Kaymakamımız Sayın Ali AKÇA, Tuzla’ lı kadınların da bunda paylarının çok olduğuna dikkat çekti. Ne olur hep hayatın içinde olun, ne olur hep üretin, inanın karşılığını göreceksiniz, inanın yarının güzel Tuzla’ sında sizlerin emeği çok olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle bu açılışın gerçekleşmesinde emeği geçen Tuzla Belediyemize, kent konseyimize ve üreten siz değerli hanımefendilere bir kez daha hürmetlerimi sunuyor, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum diyerek konuşmalarını sonlandırdılar.