AŞK İLE OKU
                                                                                          
 
Tuzla Belediyesi’nin “Aşk ile Oku” sloganıyla başlattığı Tuzla 3. Kitap Fuarı’nın açılışını yaptık. Kitapseverleri ve yazarları Tuzla’da buluşturduk.
 
 
          22 Şubat - 3 Mart tarihleri arasında “Aşk ile Oku” temasıyla düzenlenen 3. Tuzla Kitap Fuarı’nın açılışı Tuzla Marinada yapıldı. Açılışa Tuzla Kaymakamımız Sayın Ali AKÇA, Tuzla Belediye Başkanı Sayın Dr. Şadi YAZICI, Belediye Başkan Yardımcıları, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ile çok sayıda kitapsever vatandaş katıldı.
 
          Açılış öncesinde konuşma yapan Kaymakamımız Sayın Ali AKÇA; fuarın sloganı da olan “Aşk” kelimesine dikkat çekerek, kitap okumanın öneminden bahsetti. Açılışa katılan çocuklara hitaben “Mevlanayı bilirmisiniz. Mevlana yüzyıllar öncesinde yaşamış birsidir, onu günümüze taşıyan nedir? Mevlana han yapmamış, hamam yapmamış ama Mevlana çok daha önemli bir şey yapmış, yaptığı her işi aşkla yapmış, yaptığı her işi sevgiyle yapmış. O Aşk, o sevgi Mevlana’yı yüzyıllar öncesinden bu güne taşımış. Kitap Fuarı Logosunu da “Aşk ile Oku” logosunu tespit eden tasarlayan kişiye de  bu buluşundan dolayı teşekkür ediyorum ifadesini kullandı.
 
          Bilgi taşlara, kayalara, insanlık tarihindeki gelişimle beraber papirüslere, derilere yazılırmış. Kağıt kullanımıyla beraber artık bilgi kitapların içerisinde nesillerden nesillere aktarılmaya başlanmış. Günümüzde bilgi dijital ortamda aktarılıyor. Artık gelecek teknolojinin elinde şekillenecek. İşte böyle bir durumda kitabı nereye koyacağız, biz bu kitap fuarlarını niye açıyoruz, kitabı niye önemsiyoruz, niye kitap okuyun diyoruz? Canlılar için, insanlar için organik gıda ne anlam ifade ediyorsa bilgi için, bilginin transferi için de kitap aynı öneme sahiptir. Daha sağlıklı yaşamak için organik gıda tercihimiz olmalı. Bilginin de daha sağlıklı öğrenilmesi, transfer edilmesi için kitapları okuyun, Aşkla Okuyun. Ne yaparsanız yapın sevgi ile yapın. Bu duygu ve düşüncelerle böylesine değerli bir fuarın düzenlenmesinde emeği geçen ilçemiz belediyesine ve Belediye Başkanı Sayın Dr. Şadi YAZICI’ ya çok teşekkür ediyorum” dedi.
 
          Açılış öncesi Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi YAZICI; kendi yazmış olduğu “ Demokrasinin Tarihi, Demokrasinin Çok Kısa Tarihi ve İnsanın Teknolojik Yalnızlığı”  isimli kitaplarını Kaymakamımız Sayın Ali AKÇA’ ya hediye ettiler. Açılışın ardından ilçe protokolü ile fuar alanındaki standları gezdiler. Fuar girişinde yer alan akıl ve zeka oyunları standında Kaymakamımız Sayın Ali AKÇA ve Tuzla Belediye Başkanı Sayın Dr. Şadi YAZICI çocuklarla satranç ve mangala oynadılar.