BAĞIMSIZLIĞIMIZIN SEMBOLÜ İSTİKLAL MARŞI
 
 
                İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Toki Yahya Kemal Anadolu Lisesi “12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı” düzenlendi.
 
 
                İBB İdris Güllüce Kültür Merkezinde düzenlenen program İlçe Mili Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Toki Yahya Kemal Anadolu Lisesi, Kaşif Kalkavan Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Şişli Terakki Vakfı Okulları ile birlikte gerçekleşti. Programa Kaymakamımız Sayın Ali AKÇA, Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet ÇELİKEL, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldılar.
 
 
                Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY’ un hayatı ve İstiklal Marşımızın Kabulüne dair slayt gösterimi yapıldı. Öğrenciler tarafından düzenlenen Mehmet Akif’in hayatından bir kesitin sunulduğu oyun ve oratoryo gösterimi sonrasında şiirlerinden bestelenmiş örnekler koro tarafından seslendirildi.
 
 
 
               İBB İdris Güllüce Kültür Merkezi girişinde sergisinin de yapıldığı İstiklal Marşı ve Mehmet Akif konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödülleri Kaymakamımız Sayın ali AKÇA ve protokol tarafından öğrencilere takdim edildi.